ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ, AY YILDIZLA ŞANLI DİRENİŞİN BULUŞMASIDIR.

15 TEMMUZ, AY YILDIZLA ŞANLI DİRENİŞİN BULUŞMASIDIR.

           Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır. Hain FETÖ terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu hain girişim milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.

                15 Temmuz gecesinde milletimiz tüm renklerini, tüm farklılıklarını geride bırakarak elde bayrak, dilde tekbir, inancını, vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiş ve halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstererek, tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir. Ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek isteyen teröristlerin tankları, silahları, helikopterleri milletin ortak iradesi ve kararlılığı karşısında işe yaramamıştır. Millî iradeyi ve demokrasiyi koruma uğruna bedenlerini kalkan yapan, mermilere ve bombalara etten kale olan yüce milletimiz selâlarla ve ezanlarla meydanlarda toplanarak, vatan savunması uğrunda binlerce gazi ve yüzlerce şehit vermiştir. Hainlerin karşısında 7’den 77’ye çocuğu, genci, kadını ve erkeğiyle bu şerefli mücadelede vatanını savunan büyük milletimiz iman dolu yüreği, sarsılmaz cesareti, birlik ve beraberliğiyle destan yazmıştır.

                Bu bağlamda; tarihe şanlı bir direniş olarak geçen “15 Temmuz Millî İrade Zaferi’nin ve milletimizin kahramanlık öyküsünün gelecek nesillere aktarılması, anlatılması ve bu mücadelede göğsünü siper ederek, canlarını feda eden şehitlerimizi anmak, hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak, milletimizin söz konusu vatan olduğunda gücünün, iradesinin ve kararlığının çocuklarımıza ve gençlerimize öğretilmesi tüm eğitim camiasının temel vazifesidir.


11-07-201711-07-201711-07-201711-07-201711-07-2017


Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12 /4652379

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.