ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DÖNEM SONU KAPANIŞ MESAJI

DÖNEM SONU KAPANIŞ MESAJI

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Çok Kıymetli Veliler,

 

Sevgili öğrenciler, yaklaşık dört buçuk aylık bir çalışmanın sonunda aldığınız karneler sizlerin bir dönem boyunca gösterdiğiniz performansın değerlendirilmesi olacaktır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık çok önemlidir. Bir düşünür: “Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler.” diyor. Dolayıyla zorluklarla mücadele etmediğimiz, kararlılık göstermediğimiz sürece başarılı olmamız mümkün değildir. Bu faktörlerin hepsi bir arada olduğunda ise başarı kaçınılmazdır.

 

            Sayın Veliler;  öğrencilerin dört buçuk aylık bir eğitimin sonunda aldıkları karne, okuldaki ders durumlarını gösteren belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların onurunu zedeleyecek, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız.Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmeliyiz.

 

            Değerli okul yöneticileri, öğretmen arkadaşlarım ve eğitim çalışanları;  öğretim yılının ilk döneminde, özveriyle yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Siz değerli eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimizle daha iyi işler başaracağımıza, ilçemizin eğitimdeki başarısını daha üst seviyelere çıkartacağımıza gönülden inanıyorum.

 

            Dört buçuk aylık bir eğitim dönemine 15 günlük ara vermemize rağmen eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Çinli bir ozanın dediği gibi; “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüz yıl sonrası ise düşlediğin halkı eğit... Bir kez ürün verir ektiğin tohum. On kez meyve verir diktiğin ağaç, halkı eğitirsen yüz kez ürün alırsın…” işte bu düşünce ile eğitimin çok boyutlu bir sistem olduğu, ülkemizin yarınları için ciddiye alınması gerektiği bilinciyle çok gayret göstermeli ve daha verimli işler yapmalıyız.

 

             Bu vesile ile tüm öğrencilerimizin on beş gün boyunca; sağlıklı, neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma, yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12 /4652379

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.