ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YIL SONU KAPANIŞ MESAJI

YIL SONU KAPANIŞ MESAJI

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Çok Kıymetli Veliler,

 

Sevgili öğrenciler, yaklaşık bir yıllık çalışmanın sonunda aldığınız karneler sizlerin bir yıl  boyunca gösterdiğiniz performansın değerlendirilmesi olacaktır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlılık çok önemlidir. Bir düşünür: “Uçurtmalar rüzgâr gücü ile değil, o güce karşı koydukları için yükselirler.” diyor. Dolayıyla zorluklarla mücadele etmediğimiz, kararlılık göstermediğimiz sürece başarılı olmamız mümkün değildir. Bu faktörlerin hepsi bir arada olduğunda ise başarı kaçınılmazdır.

 

            Sayın Veliler;  öğrencilerin bir yıllık eğitimin sonunda aldıkları karne, okuldaki ders durumlarını gösteren belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken onların onurunu zedeleyecek, özgüvenlerini yitirmelerine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız.Varsa problemlerimizi bir aile sıcaklığı içerisinde çözmeliyiz.

 

            Değerli okul yöneticileri, öğretmen arkadaşlarım ve eğitim çalışanları;  eğitim-öğretim yılında, özveriyle yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Siz değerli eğitim yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve personelimizle daha iyi işler başaracağımıza, ilçemizin eğitimdeki başarısını daha üst seviyelere çıkartacağımıza gönülden inanıyorum.

  

             Bu vesile ile tüm öğrencilerimizin yaz  boyunca; sağlıklı, neşeli bir tatil geçirmelerini diliyorum. Öğretmen arkadaşlarıma, yararlı ve fedakâr çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor; sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.


                                                                                                                       Ebuzer KALEMOĞLU

                                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12 /4652379

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.