ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Dilimizin Zenginlikleri Projesi
Dilimizin Zenginlikleri Projesi

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin tarafından 1 Kasım 2023 tarihinde tanıtımı yapılan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" tüm eğitim kademelerinde uygulanmaya başlandı.

 Proje ile okullarda yapılacak etkinlikler kapsamında öğrencilerin söz varlığını zenginleştirme çalışmalarıyla dilimizin zenginliklerini tanımaları, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşması, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmaları ve düşünce dünyasını geliştirmeleri amaçlanıyor.

            Dilimizin Zenginlikleri Projesi ile ilçemiz anaokulu,ilkokul,ortaokul ve liselerde  hazırlanan eylem planları kapsamında Kasım- Haziran aylarında etkinlikler düzenlenerek, öğrencilerin dilimizin seçkin ve özgün eserlerini daha yakından tanımaları, milletimizin kültür birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını yaşam becerisi haline dönüştürmeleri amaçlanmaktadır. Türkçe'nin gelişimi ve düzgün kullanılması için başlatılan proje, farklı eğitim kademelerinde görsel ve işitsel etkinliklerle sürdürülüyor. Zengin içerikli etkinlikler arasında, okuma çalışmaları, kelime analiz ve tahlilleri ve günlük hayatta kullanılan içerikler yer alıyor.

Bu ay yapılan etkinliklerden eser örnekleri;

18-12-202318-12-202318-12-202318-12-202318-12-2023

Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çal Mah. Akın Cad. No 30 Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.