ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN EBUZER KALEMOĞLU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi ,101 yıldır aziz milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmanın yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş, milli iradenin

gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil etmiştir. Milli iradenin, millet egemenliğinin, demokrasinin ve bağımsızlığımızın tecelligahı olmaya devam edecektir de.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu anlamlı günü çocuklara armağan etmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklara, gençlere olan güvenini, umudunu gösterir.

Sevgili çocuklar,

Yüzlerinizdeki gülümsemeyi, sevgi ve hayat dolu dünyanızı korumak bizim en temel görevimiz.

Unutmayın sizler kahraman Türk Milletinin pırıl pırıl evlatları, şanlı ve asil çocuklarısınız.

Yaşanan salgın nedeniyle bu yıl 23 Nisan'ı evlerimizde karşılayacağız. Unutmayalım ki bugünler de geride kalacak ve önümüzde daha nice 23 Nisan'ları hep birlikte coşkuyla kutlayacağız.

23 Nisan 1920 ruhu, bağımsızlık azmimiz ve kararlılığımız, birlik ve beraberliğimize olan inancımız gelecek nesillere aktaracağımız en büyük emanetimizdir.

Bu vesileyle, milli iradenin her zaman savunucusu olacak çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni bizlere emanet eden başta Gazi

Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çal Mah. Akın Cad. No 30 Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.