ÇANKIRI KURŞUNLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şubat-Mart Dönemi DÖGEP ve YÖGEP Toplantısı Gerçekleştirildi

Şubat-Mart Dönemi DÖGEP ve YÖGEP Toplantısı Gerçekleştirildi
Şubat-Mart Dönemi DÖGEP ve YÖGEP Toplantısı Gerçekleştirildi

Çankırı geneli, İHL-İHO yöneticilerine ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik iki aylık periyotlarla yapılan DÖGEP (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı) ve YÖGEP (Yönetici Gelişim Programı) Şubat-Mart dönemi toplantısı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Toplantının konuğu Karatekin Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim AKYOL oldu. Doç. Dr. İbrahim AKYOL katılımcılara "Kültür ve Medeniyetimizin Eğitim ve Yönetim Anlayışını Yansıtan Klasik Eserlerden ve Temel Metinlerden Seçilen Bölümlerin Okunması, Değerlendirilmesi ve Özgün Düşüncelerin Tespiti" konu başlığı altında  sunum gerçekleştirdi.

"Türk Allah deyince" cümlesiyle konuşmasına başlayan Doç. Dr. İbrahim AKYOL; "Biz Türkler 40 çeşit farklı duygu, düşünce ve hissiyatımızı "Allah" lafzıyla ifade ederiz. Allah lafzı bizim genlerimize nakşedilmiştir." ifadelerine yer verdi.

AKYOL; özellikle Osmanlı Kültür ve medeniyetini oluşturan ana kaynaklardan örnekler vererek aktarımlarda bulundu. Bu eserlerden bazılarının eğitim, kültür, edebiyat ve normal yaşantımızı şuan bile derinden etkilediğini belirtti.

Etkinliğe ilçemizden 1 Şube Müdürü 2 yönetici ve 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni katılmıştır.

Kurşunlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çal Mah. Akın Cad. No 30 Kurşunlu ÇANKIRI - 0376 465 10 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.